خوراکی های مسیر:

این کاملا به شما بستگی دارد که چه نوع مواد غذایی را با خود می آورید . به شخصه خود من سعی می‌کنم یک ترکیب از میوه‌های خشک ( انبه و یا کشمش خشک ) ، مواد انرژی زا ( شکلات ، اوتمیل ها ) ژله‌های خوراکی (JellyACE ) و آب نبات‌ها را به همراه خود ببرم. حواستان به جیب هایتان هم باشد ! بسیاری از کوهنوردها خواراکی‌های خود را مثل بیسکویت های کرم دار ، شکلات و اسمارتیز ها ( ChocNut ، Oreo و M&MS ) را در جیب‌های مخصوص خود (ZIPLOCK) می ریزند. مواد غذایی با کالری پایین مصرف نکنید زیرا شما به انرژی نیازمند هستید !

وعده‌های غذایی:

آشپزی در کوه دیگر به یک امری طبیعی تبدیل شده است . من خودم گوشت، برنج و دیگر مواد غذایی را برای پخت و پز در کوهستان از فروشگاه های نزدیک خانه میخرم . اگر میزان خورد و خوراک شما به کنسرو‌ها بسنده می‌کند، می‌توانید بجای پخت و پز از آن ها استفاده کنید . اما نکته مهم باقی نگذاشتن آثار موادغذایی در طبیعت است ، مانند قوطی‌های حلبی . پختن برنج در کوهستان جز اینکه در ارتفاعات آب زودتر به جوش می آید با پخت و پزآن در شهر هیچ فرقی نمی‌کند. پاستا و سوپ ها نیز به عنوان جایگزین‌های آسانتری برای برنج استفاده می شوند . روغن در آشپزی بسیار مهم است و من همیشه سعی میکنم برای مزه دار و تند کردن غذا از فلفل و یا از پودر‌های آن استفاده کنم.

فروشگاه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شاهزاده چت|چت شاهزاده|شاهین چت مینویسم برای دل خودم کتاب وب : بزرگترین رسانه و فروشگاه کتاب به زبان فارسی در وب اخبار تکنولوژی دفترفنی ارج Lawyer in Tehran Matthew آستان مقدس امام زادگان 5 تن علیهم السلام لویزان Nikki مقاوم سازی و برش بتن